Jak zmienić klasyczny taras w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe? Nie trzeba wiele – kluczem okażą się wygodne i nowoczesne meble ogrodowe oraz niebanalne dodatki. Jednym z najchętniej wybieranych mebli jest krzesło wiszące ogrodowe. Jak jest zbudowane? Czy zapewni nam komfort?

Krzesło wiszące ogrodowe – wygodny fotel

Nie ma dzisiaj bardziej niebanalnego mebla niż krzesło wiszące ogrodowe. Ten wyjątkowy element wyposażenia sprawi, że taras czy balkon zyskają na estetyce. Krzesła tego typu to najczęściej fotele technorattanowe. Ich stelaże wykonywane są z lekkiego aluminium, które znacząco wpływa na zmniejszenie wagi mebla. Okrycie tworzy plecionka technorattanowa – materiał ten nie płowieje, nie jest podatny na wchłanianie kurzu czy wilgoci, na długi czas zachowuje doskonały wygląd. Krzesło wiszące ogrodowe ma siedzisko umieszczone w głębokim kokonie – tak zaprojektowany mebel pozwala skutecznie skryć się przed silnym słońcem, ale również wiatrem czy spojrzeniami sąsiadów. Wnętrz kokonu warto wyposażyć w poduszki i pledy – w ten sposób wykreujemy dla siebie perfekcyjne miejsce do relaksu. Krzesło wiszące ogrodowe pozwoli dosłownie oderwać się stopami od ziemi i swobodnie bujać w obłokach. Krzesło wiszące może być samodzielnym elementem na tarasie lub też częścią większego zestawu.

Krzesło wiszące ogrodowe jako element większego kompletu

Chcąc stworzyć zestaw mebli ogrodowych, dopasowany do własnych potrzeb, warto krzesło wiszące ogrodowe zestawić z wygodną sofą oraz stolikiem kawowym. W kompletach technorattanowych bez trudu znajdziemy elementy, które możemy wykorzystać w ogrodowej czy tarasowej aranżacji. Taki komplet pozwoli na zapraszanie bliskich do wspólnego odpoczynku, organizowanie podwieczorków na świeżym powietrzu.

 

 

ssies.pl .fcbu.org orzwnetrze.com.pl