Szukając idealnych okien do nowego domu, nie ma lepszej opcji niż okna panoramiczne. Zaprojektowane z dbałością o detale, wykonane z trwałych materiałów, okna takie będą ozdoba domu i elementem, który wyróżnia przestrzeń. Co warto wiedzieć o oknach panoramicznych?

Dlaczego warto wybrać okna panoramiczne?

Okna panoramiczne są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych – doskonale sprawdzają się zarówno w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, jak i nowoczesnych blokach czy budynkach użyteczności publicznej. Okna takie przyciągają wzrok, nadają fasadzie bardziej nowoczesnego wyglądu. Wykorzystanie okien panoramicznych w domach to sposób na to, aby w prosty sposób całkowicie zmienić odbiór otoczenia. Okna panoramiczne pozwolą na wpuszczenie do wnętrza maksymalnej ilości światła – w ten sposób wnętrza nie trzeba będzie doświetlać. Okna panoramiczne w salonach otworzą przestrzeń na taras czy na ogród, przez co każdego dnia, bez względu na pogodę, będziemy mogli cieszyć się widokiem zieleni.

Czy okna panoramiczne skutecznie chronią przed chłodem?

Wiele osób, zainteresowanych oknami panoramicznymi, zastanawia się, czy tak duże przeszklenia są w stanie skutecznie chronić wnętrza przed chłodem? Projektanci uspakajają – okna takie mają świetny współczynnik ochrony ciepła, a jest to możliwe dzięki odpowiedniej budowie. Przede wszystkim stosowane są tu zazwyczaj trzy szyby, ustawione w odpowiednie kolejności i odległości od siebie. Ważne jest także to, że szyby są wklejane w ramę na całej długości – proces ten  wymaga dużej precyzji, jednak wynikiem jest znacznie lepsza termoizolacja okien. Sama konstrukcja okna jest wzmocniona, aby móc stabilnie podtrzymywać duże przeszklenia. W oknach panoramicznych wykorzystywane jest wielowarstwowe szkło VSB – oznacza się ono podwyższoną odpornością na uderzenia.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ live url https://radiopoznan.fm/informacje/materialy-sponsorowane/jak-wybrac-dobre-ubezpieczenie-samochodu