Nie musimy wyjeżdżać poza miasto, by odpocząć blisko natury. Niewielki taras czy ogród wystarczą do tego, by cieszyć się naturą i zielenią. W zaprojektowaniu funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej pomogą wygodne meble ogrodowe, dodatki, ale też stabilny parasol ogrodowy. Jakie modele parasoli są obecnie najchętniej kupowane? Czym nowoczesne parasole różnią się od klasycznych modeli?

Stabilny parasol ogrodowy – materiały

Stabilny parasol ogrodowy to niezbędnik podczas letniego odpoczynku blisko domu. Parasol nie tylko zapewnia cień, ale też skutecznie chroni przed promieniowaniem słonecznym czy niespodziewaną mżawką. Parasole ogrodowe są projektowane w taki sposób, by skutecznie podnosić estetykę otoczenia i wpływać na jej odbiór. Taki parasol doskonale wpisze się w nowoczesne trendy i aranżację przydomowej przestrzeni wypoczynkowej. Z jakich materiałów wykonany jest stabilny parasol ogrodowy? Jego główna oś to aluminium, odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i korozją. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej, którą pokrywa warstwa poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza jest zabezpieczona przed płowieniem, wilgocią. Parasol posiada kilka punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest dokładne dopasowanie kąta padania cienia.

Jaka podstawa będzie najlepsza pod stabilny parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe muszą być osadzane na dedykowanych podstawach. Istnieje kilka opcji na taką podstawę. W ogrodach chętnie stosowane są podstawy do wkopania w ziemię. Są one wykonywane z włókna szklanego, które zabezpieczone jest przed korozją. Drugą opcją jest klasyczna podstawa z gładzonego kamienia, która może być uzupełniona o niewielkie kółka oraz hamulce. Taka podstawa jest niezwykle wygodna w użytku na tarasie.