Szukając funkcjonalnych rozwiązań do mieszkań, warto rozważyć szafy na zamówienie. Nowoczesne szafy tworzone zgodnie z wytycznymi klienta to dzisiaj rozwiązanie chętnie wybierane. Szafy tego typu mają wiele zalet – czy znasz je wszystkie?

Szafy na wymiar – sposób na estetykę w mieszkaniu i porządek!

Szafy na zamówienie to idealne rozwiązanie do mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota – mówią specjaliści marki Rega Meble z Bielska-Białej, specjalizującej się w tworzeniu szaf. Szafy takie pozwolą na wykorzystanie przestrzeni w sposób optymalny, znalezienie miejsca do przechowywania dla wszystkich rzeczy oraz na zachowanie wysokiej estetyki. Szafy na wymiar pozwolą też na urozmaicenie wnętrz, nadanie im charakteru. W przypadku szaf na wymiar możliwe jest zabudowanie przestrzeni pod sam sufit – to niezwykle wygodne, gdyż w ten sposób wykorzystujemy maksimum miejsca.

Szafy na zamówienie – od projektu po realizację

Jak tworzone są szafy na zamówienie? Podstawą jest znalezienie profesjonalnego wykonawcy, który dokona precyzyjnych pomiarów. Na podstawie pomiarów klient wraz z projektantem tworzy projekt szafy – jej wnętrza i wyglądu zewnętrznego. To istotna kwestia – dzięki temu możliwe jest zaprojektowanie szafy idealnie odpowiadającej potrzebom danego użytkownika. Klienci decydują o ilości szuflad, ich ułożeniu, wysokości i długości drążka, schowkach, półkach. Istotne jest także wybranie systemów i akcesoriów, np. podnośników, prowadnic z cichym domykiem czy też zawiasów z hamulcami. Bez wątpienia największym atutem szafy na wymiar jest możliwość wybrania materiałów, kolorów, sposobu jej wykończenia – daje to praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne w mieszkaniu. Szafy na zamówienie mogą być wykonane z płyt MDF lub litego drewna, front może być lakierowany, laminowany, wykonany z forniru. Chętnie stosowanym rozwiązaniem są też lustra.