Pergola ogrodowa wykorzystywana nie do końca w klasycznej formie, jako element aranżacji ogrodu, przeznaczony do podtrzymywania roślin pnących, sprawdza się świetnie w przypadku organizacji miejsca odpoczynku dla rodziny. W jaki sposób zorganizować przestrzeń oraz osłonić kawałek miejsca by zyskać niezależność i ciszę z dala od wzroku sąsiadów?

Pergola ogrodowa – czym ją osłonić?

Warto nadmienić, że pergole ogrodowe nie są wyłącznie konstrukcją osłaniającą przed słońcem czy deszczem. Zatem to nie tylko “nogi” i dach. Bez problemu można je zabudować, na co najmniej kilka sposobów.

Aby uzyskać osłonę przed wiatrem czy sąsiadami można po prostu zainstalować materiałową kotarę, jednak nie jest to rozwiązanie spełniające oczekiwania wszystkich osób. Jego zaletą jest łatwość montażu, ale nie jest całkowicie trwałym rozwiązaniem. O tym, że chcielibyśmy zamontować boczne osłony warto pomyśleć jeszcze przed zakupem pergoli, gdyż stwarza to trochę więcej możliwości. Oferty dostępne np. tu https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy  prezentują potencjalne możliwości osłonienia.

Osłona pergoli ogrodowej na stałe czy mobilna?

Mobilne osłony, jak np. zasłony to zazwyczaj dość niski koszt zakupu i montażu, ale nie zawsze za takimi oszczędnościami w parze idzie jakość i wytrzymałość. Ponadto w takim układzie zapomnieć można o wykorzystaniu pergoli ogrodowej w połączeniu z roślinnością. Dlatego często lepszym rozwiązaniem jest montaż specjalnej kratownicy, która będzie wytrzymalsza, a do tego bardziej estetyczna.