Wykreowanie niebanalnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj naprawdę łatwe. Duża ilość pięknych kompletów meblowych pozwoli na stworzenie wygodnej strefy relaksu, dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Jakie zestawy wypoczynkowe ogrodowe cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem?

Technorattanowe zestawy wypoczynkowe ogrodowe

Meble technorattanowe są trwałe, eleganckie, projektowane zgodnie z obowiązującymi trendami. Kolekcje są niezwykle rozbudowane – znaleźć w nich można meble zarówno wypoczynkowe, jak i kawowe czy jadalniane. Zestawy wypoczynkowe ogrodowe z tego tworzywa dostępne są w kilku kolorach, co pozwala na dopasowanie danych mebli do istniejącej już aranżacji przestrzeni. Warto zwrócić uwagę na to, jak zbudowane są te zestawy wypoczynkowe ogrodowe. Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo. Stelaże nie odkształcają się, są zabezpieczone przed korozją. Niska waga stelaża sprawia, że podnoszenie mebla i przenoszenie go z miejsca na miejsce nie sprawia problemów. Wierzch to plecionka syntetyczna, która nie płowieje i nie jest podatna na ścieranie. Poza sezonem meble technorattanowe warto chronić poprzez wykorzystywanie pokrowców ogrodowych.

Zestawy wypoczynkowe ogrodowe w konstrukcji modułowej

Czy możliwe jest zmienianie aranżacji przestrzeni ogrodu, kiedy tylko jest taka potrzeba? Okazuje się, że tak – jest to możliwe dzięki meblom modułowym. Zestawy wypoczynkowe ogrodowe w konstrukcji modułowej to ciekawa alternatywa dla klasycznych mebli. W kompletach takich elementy uzupełnione są o niewielkie złączki, które pozwalają na tworzenie obszernych sof, ale też wykorzystywane elementów oddzielnie. Meble takie oparte są na lekkich stelażach aluminiowych, dzięki czemu ich podnoszenie nie sprawia problemów.