Donice nie tylko mają zastosowanie praktyczne, czyli służą do posadzenia w nich kwiatów. Dodatkowo mogą być efektowną dekoracją. Jakie donice są teraz najmodniejsze? Oto modele, które powinien poznać każdy miłośnik roślin i modnych aranżacji wnętrz!

Donice w stylu boho

Boho to obecnie najpopularniejszy nurt w aranżacji wnętrz, który łączy w sobie wpływy rustykalne, etniczne, artystyczne i hippisowskie. We wnętrzach w stylu boho najlepiej sprawdzą się donice dekoracyjne wykonane z materiałów naturalnych, na przykład z ceramiki, kamienia, a także traw.

Wśród popularnych donic w stylu boho warto wskazać na:

  • donice w motywy etniczne,
  • podwieszane donice sznurkowe,
  • osłonki na donice z wyplatanych koszów,
  • klasyczne donice terakotowe.

Geometryczne kształty donic

Donice o prostych, geometrycznych bryłach to propozycja do ogrodów, salonów i innych wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Dzięki swojej formie wspaniale podkreślają współczesny wygląd aranżacji i same w sobie są oryginalną dekoracją.

Do kategorii geometrycznych donic dekoracyjnych zaliczają się modele o przekroju kwadratowym i prostokątnym, donice w formie rozszerzających się ku górze tub, ale także nietypowe donice o kanciastych kształtach, które mają futurystyczny wygląd.

Warto też wskazać na donice podświetlane LED, które wyposażone są w wewnętrzne diody LED nadające całej donicy dekoracyjnej niebanalny wygląd. Podświetlenie może być jednokolorowe lub RGB.

Donice w stylu loft – przemysłowym

Styl loft jest obecnie jednym z popularnych stylów aranżacji wnętrz. To styl surowy, ale elegancki, który powstał na bazie wyglądu mieszkań tworzonych w dawnych manufakturach. Styl loft określany jest też jako industrialny albo przemysłowy.

Do wnętrz w stylu loft świetnie pasują donice dekoracyjne wykonane z elementów metalowych, na przykład modele na geometrycznych ramach z metalu czy donice betonowe. Ciekawy efekt można uzyskać także przez zastosowanie klasycznie wyglądających donic.

Donice srebrne i złote w stylu glamour

Styl glamour zachwyca swoim przepychem. Jakie donice będą pasowały do wnętrz urządzonych w tym właśnie nurcie?

Do aranżacji glamour warto dodać donice dekoracyjne wykonane z metalu, plastiku i ceramiki i wykończone na kolory srebrny albo złoty. To kolory tworzące efektowny akcent we wnętrzu i nadające mu pałacowy wygląd. Najczęściej wybierane są donice proste, na przykład w kształcie prostopadłościanów lub wysokich tub.

Ciekawie wyglądają także błyszczące donice wykonane w kolorach czarnym, białym, szarym, na przykład zdobione połyskującymi cyrkoniami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie doniczka dekoracyjna.

https://fluorognost.com https://webcrx.pl https://overcomeback.com.pl