Pomoc prawna oraz zatrudnienie adwokata to coraz częściej wybierana opcja, kiedy przygotowujemy się do pojawienia w sądzie. Pomoc specjalisty może okazać się niezbędna – zaoferuje on nie tylko swoją szeroką wiedzę, ale również wsparcie, które pozwoli poczuć się pewniej na sali sądowej.

Czym odznacza się dobry prawnik?

Dobry prawnik to specjalista w swojej dziedzinie – mówi kancelaria adwokat-katowice.pl. Oznacza to, że warto szukać adwokata, który specjalizuje się w danym rodzaju prawa (np. w prawie rodzinnym). Możemy mieć wtedy pewność, że na bieżąco śledzi on wszelkie zmiany w kodeksach, ma odpowiednie doświadczenie. Wiedza to jednak nie wszystko – niezwykle ważne jest wyczucie oraz dogłębne zapoznanie się ze sprawą. Pierwszym zadaniem adwokata jest bowiem dokładne zapoznanie się z konkretną sytuacją oraz bezstronna ocena szans swojego klienta w sądzie. Patrząc szerzej na zadania adwokata warto wymienić również takie obowiązki jak sporządzanie opinii prawnych, udzielanie porad, występowanie przed urzędami i sądami w roli pełnomocnika, tworzenie projektów aktów prawnych. 

Kiedy prawnik przyda nam się najbardziej?

Nie ma wątpliwości, że pomoc prawnicza przydaje się najczęściej przed planowaną rozprawą sądową oraz w jej trakcie. Wiele osób jest zdania, że obecność prawnika na sali pozwala nie tylko korzystać z jego szerokiego zasobu wiedzy, ale też… poczuć się znacznie pewniej i bezpieczniej. To bez wątpienia istotny argument, szczególnie dla osób, które wcześniej nie miały okazji uczestniczyć w rozprawach sądowych. Adwokaci zatrudniani są najczęściej do spraw rozwodowych – tych jest w Polsce coraz więcej. zadaniem adwokata będzie zadbać o dobre imię swojego klienta i pomoc w przeprowadzeniu rozwodu w najkrótszym, możliwym czasie. Adwokat pomoże także w sprawach o ustalenie alimentów na dziecko.