Czy to możliwe, żeby sieć była niezależna do założycieli? Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. Ale technologia idzie do przodu, czego dobitnym przykładem może być Aleph Zero Case Study. Czym to jest i czym się wyróżnia na tle współczesnej technologii?

Open-sourcowa platforma blockchain

Mówi się, że Aleph Zero ma być alternatywą dla tradycyjnego blockchaina. W jaki sposób? Otóż jego głównymi cechami ma być szybkość, większy poziom bezpieczeństwa, a do tego lepsza skalowalność. Patrząc na współczesnego blockchaina można być zaskoczonym tym, że coś może nosić znamiona jeszcze lepszych cech. Tak, jest to możliwe i nad dokładnym opracowaniem tego pracują m.in. osoby, jakie na co dzień zatrudnione są w 10Clouds. Aleph Zero jest open-sourcową platformą blockchain, która jeszcze wszystkim pokaże do czego tak naprawdę została stworzona.

Nowoczesna technologia

Osoby odpowiedzialne za stworzenie Aleph Zero mówią, że ma być to doskonała alternatywa, której “serce” zostało ukryte w dzienniku Association of Computing Machinery. Mowa tutaj o technologii, która była opracowywana przez dwa lata. Wyniki tych prac zostały zaprezentowane w Zurychu. Gdzie tkwi “złoty środek”? W tym, że technologia DAG została wykorzystana jako tymczasowa struktura danych. W poprzednich przypadkach mówiło się o tym, że DAG stanowił strukturę docelową. Co dała taka zamiana? Stworzenie sieci, która jest w stanie sfinalizować transakcje w czasie rzeczywistym.

Platforma użytku ogólnego

Mówiąc o Aleph Zero, co dokładnie można mieć na myśli? Mówiąc w skrócie, jest to platforma do użytku ogólnego, która może przyczynić się do powstawania różnego rodzaju aplikacji. Tak właśnie wykorzystywany jest w obecnych czasach Aleph Zero. Sprawiło to, że produkt może zostać wykorzystany w wielu branżach, m.in. w służbie zdrowia. Tak naprawdę, Aleph Zero odnajdzie się doskonale wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dobrze przygotowana, zdecentralizowana baza danych.

Inteligentne kontrakty 

Warto nadmienić, że Aleph Zero Case Study pozwala na przygotowanie inteligentnych kontraktów. Smart contacts ściśle powiązane są z technologią blockchain. W tym przypadku ma się do czynienia ze zdecydowanym ulepszeniem, które to pozwoli na szybszą finalizację poszczególnych transakcji. 

 

Nowy projekt, który nie tylko ma na celu usprawnienie wykonywania działań, ale również zachowanie większej prywatności, wymaganej w ogromnej liczbie przypadków.