Decydując się na zmianę dotychczas użytkowanych garnków warto poświecić nieco więcej czasu i zaznajomić się z produktami oferowanymi przez topowych producentów. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się zestaw garnków wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Nowoczesne garnki tego typu są nie tylko wygodne w codziennym użytkowaniu, ale też zaprojektowane w taki sposób, aby poprawiać wygląd naszej kuchni!

Zestaw garnków ze stali – wybierz idealny komplet!

Komplety garnków stalowych mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów – warto wybrać zestaw garnkówdopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Zestaw garnków ze stali nierdzewnej zaprojektowano w taki sposób, aby możliwe stało się prostsze gotowanie: garnki takie zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. Bez obaw możemy czyścić je w zmywarkach domowych. W dnach garnków stalowych znajdziemy dyski – ich zadaniem jest rozprowadzanie ciepła w sposób równomierny, przez co potrawy możemy przygotować znacznie szybciej. Dzięki zastosowaniu dysków znacząco obniżają się również nasze rachunki za prąd czy gaz. 

Garnki stalowe uzupełniane są o doskonale przylegające pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego. Niewielki odpowietrznik pozwala na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej oraz zna zagęszczenie potrawy. Pokrywki posiadają wygodne, nieprzewodzące ciepła uchwyty. 

Patelnie i garnki ze stali nierdzewnej

Zestaw garnków w naszej kuchni powinien być uzupełniony o funkcjonalną patelnię. Nowoczesne patelnie wyściełane są warstwami powłok ceramicznych, które odpowiadają za hamowanie ryzyka przypalenia potrawy, jej przywierania do dna. Dzięki powłokom ceramicznym możliwe jest również smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.