Przytulny i odpowiednio zaaranżowany salon jest przestrzenią, w której chętnie spędzamy czas. Salon może posłużyć nam do relaksu, ale również do pracy, jako miejsce do spotkań w gronie znajomych czy miejsce podawania posiłków. Wyłącznie od nas zależy, jaki charakter mu nadamy. Jakie meble i dodatki wybrać, aby salon był faktycznie elegancki i funkcjonalny?

Salon dopasowany do potrzeb 

Podstawą w aranżacji jest oczywiście określenie, jakie są nasze potrzeby. Zdecydowana większość z nas dąży do tego, aby w salonie znalazł się komplet wypoczynkowy ze stolikiem kawowym oraz stół jadalny, przy którym usiądą przynajmniej cztery osoby. Szukając funkcjonalnych rozwiązań warto wybrać kanapę narożną, która pomieści kilka osób, a jednocześnie w ciągu nocy może zmienić się w dodatkowe miejsce do spania dla gości. Wybierając stolik pamiętajmy, aby był on na tyle duży, by móc postawić na nim kilka filiżanek z herbatą czy kawą – mówią specjaliści z firmy notodo.pl . Pamiętajmy o tym, aby wybrane przez nas meble i dodatki odznaczały się wysokimi parametrami technicznymi. 

Jak sprawić, aby nasz salon zyskał wyjątkowy wygląd? Dobrym pomysłem są regały, które mogą pełnić funkcję przegrody pomiędzy konkretnymi strefami w salonie. Regały takie mogą być zapełnione książkami czy pamiątkami z podróży, a na ich najwyższej kondygnacji możemy ustawić kwiaty doniczkowe. Wybierając rośliny  płożące stworzymy z czasem żywą, zieloną ścianę, które wpłynie na estetykę wnętrza. 

Dodatki tworzą klimat!

Jak sprawić, aby wnętrze stało się bardziej klimatyczne i ciekawe? Kluczem są dodatki. Możemy wykorzystać ramy ze zdjęciami czy grafikami umieszczonymi w jednym, centralnym punkcie lub też ciekawe obrazy. Innym pomysłem na urozmaicenie wnętrza są ozdobne poduszki i pledy, które dodatkowo podniosą nasz komfort.