Odpowiednio zaaranżowany taras to idealne miejsce wypoczynkowe, w którym możemy relaksować się, podawać posiłki czy zapraszać znajomych. Zdecydowana większość z nas podczas aranżacji skupia się na meblach – my podpowiadamy, że istotna może okazać się osłona na taras w formie pergoli ogrodowej. Jak wygląda taka osłona na taras? I czy jej wzniesienie jest trudne?

Osłona na taras – nowoczesne rozwiązanie w strefie wypoczynkowej

Osłona na taras to element, który coraz częściej pojawia się przy polskich domach. Nowoczesne pergole nie tylko przyciągają wzrok i uzupełniają otoczenie, ale też sprawiają, że nasz wypoczynek jest pełniejszy. Osłona na taras jest elementem, który pozwoli nam czerpać jeszcze więcej z odpoczynku blisko natury – pergola osłoni nas przed silnym słońcem, ale również zapewni komfortowy cień, a kiedy zmieni się pogoda: osłoni nas przed nieoczekiwanym deszczem. 

Jak skonstruowana jest osłona na taras? Konstrukcja oparta jest na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Modułowa konstrukcja sprawia, że wzniesienie pergoli nie sprawia żadnego problemu. Konstrukcja jest stabilna, zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Na dachu pergoli znajdują się aluminiowe listwy – są one ruchome, mogą obracać się wokół własnej osi. To użytkownicy decydują o tym, w jakiej pozycji znajdują się lamele i o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.  

Osłona na taras – czy to dobre rozwiązanie?

Pergola ogrodowa to świetna koncepcja, kiedy planujemy spędzać na tarasie więcej czasu. Osłona na taras ochroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, pozwoli na lepsze zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej. Kluczem do stworzenia funkcjonalnego miejsca do relaksu są również meble – warto z bliska przyjrzeć się propozycjom topowych producentów mebli ogrodowych.