Już kilkuletnie maluchy zaczynają mieć świadomość swojej płci. Idzie za tym również oczywiście dostrzeganie różnic w kolorystyce i kroju ubrań. Większość rodziców zdaje sobie z tego sprawę. Niestety dość liczna grupa matek i ojców traktuje odzież dziecięcą z dość dużą dozą ignorancji. Zatem warto przed tym przestrzec.

Dzieci też chcą ładnie wyglądać

Maluchy naśladują dorosłych. Dziewczynka podpatruje mamę, która maluje się i stroi przed wyjściem do pracy. Dla chłopca wzorem będzie tata, który zakłada koszulę i marynarkę. Dzieciakom także zaczyna zależeć na tym, aby ubierać się odpowiednio.

Dotyczy to nie tylko dziewczynek. Choć niektóre z nich od najmłodszych lat przejawiają wyjątkowe zainteresowanie modą dziecięcą. To właśnie chłopcy są bardziej wyczuleni na punkcie odpowiedniości stroju. Jak ognia boją się „babskich” ubrań.

Rówieśnicy bowiem bywają okrutni. Grupa może bezwzględnie obejść się z dzieckiem, które w jakikolwiek sposób od niej odstaje. Z tego względu już odzież dziecięca dla przedszkolaka powinna być kupowana świadomie.

Stroje dla dziewczynek

Ubrania dla młodych elegantek cechuje ogromna różnorodność kolorów i fasonów. Dominują jasne barwy dziewczęce, czyli róż, biel, czerwień, żółcień i błękit. Często występują fantazyjne zdobienia. Falbanki, frędzelki, motywy zwierzęce i kwiatowe.

Odzież dziecięca dla dziewczynek często nawiązuje tematycznie do treści popularnych bajek. Przeważnie eksponuje księżniczki, wróżki, superbohaterki czy zwierzątka. W ten sposób mała modystka uczy się manifestowania swoich zainteresowań poprzez strój.

Dziewczęce stroje powinny być wygodne i dopasowane. Popularne są obcisłe rajstopki i legginsy. Odznaczają się funkcjonalnością i uniwersalnością. Doskonale nadają się do codziennych zabaw. Na specjalne okazje oczywiście bardziej eleganckie sukienki czy bluzeczki.

Odzież dziecięca dla chłopców

W tym przypadku podczas zakupów należy kierować się prostą myślą przewodnią. Chodzi o istnienie analogii na zasadzie odwrotności. Kolorystyka będzie więc odpowiednio ciemniejsza – chłopięca, w tonacji niebieskiej, granatowej, brązowej, szarej czy czarnej.

Dla wyjątkowo energicznych urwisów dedykowane są wytrzymałe spodnie z takich materiałów jak denim albo dżins, dodatkowo wzmocnione na kolanach. Nadają się świetnie do zabawy autami czy koparkami. Również na świeżym powietrzu.

Na co dzień świetnie sprawdzają się także bluzy powiązane tematycznie z popularnymi aktualnie komiksami i kreskówkami. Maluchy najczęściej pragną upodabniać się do superbohaterów czy wojowników.

Dobre sklepy na szczęście kategoryzują odzież dziecięcą na tę dla chłopców i dziewczynek. To znacznie ułatwia zakupy i chroni przed pomyłką. Przy czym najlepiej, aby dziecko jak najwcześniej zaczęło samodzielnie wybierać swoje ubrania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Odziez-dziecieca-153.html.