Prawidłowo przeprowadzona seria zabiegów depilacji laserowej gwarantuje uzyskanie super gładkiej skóry do końca życia! Dzięki temu wiele osób zastanawia się czy nie lepiej poddać się depilacji laserowej niż do końca życia męczyć się z żyletkami i piankami do golenia, które non stop powodują różnorodne podrażnienia zmniejszające komfort życia. Przed przystąpieniem do zabiegu warto dowiedzieć się na czym polega…

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa jest bezinwazyjnym zabiegiem, który polega na utracie włosów w sposób permanentny. Wszystko odbywa się bazując na odpowiedniej jakości laserze będącym kluczowym elementem zabiegu depilacji laserowej. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie wiecznie gładkiej skóry na danej partii ciała. Dzieje się to za pośrednictwem emitowania przez laser wiązki światła. Lecz nie jest to światło, które kojarzy się każdemu. To światło o ściśle określonej długości fali, którego nie spotyka się na co dzień. Światło o wysokiej długości fali sprawia, że skóra się nagrzewa. Dokładnie wiązka światła znajduje swoje źródło na barwniku skóry i włosów – melaninie. To na jej powierzchni dochodzi do przemiany energii świetlej w cieplną.

Nagrzanie melaniny sprawia, że możliwa jest destrukcja jednej komponenty stanowiącej istotną rolę w produkcji nowych włosów. Jest nią oczywiście cebulka włosowa, której uszkodzone struktury nie mają możliwości do naprawy – pod warunkiem uszkodzenia cebulki włosowej w fazie wzrostu. Właśnie dlatego wykonuje się kilka sesji rozłożonych w czasie aby finalnie natrafić na fazę anagenu.

Polecane: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/

Depilacja laserowa Kraków

Bardzo skrupulatną dokładną i przede wszystkim skuteczną metodą usuwania owłosienia jest omawiana depilacja laserowa. Kraków to stolica małopolski, która oferuje wiele różnorodnych, cenionych i profesjonalnych salonów depilacyjnych. Znajdują się w niej choćby salony sieci depilacja.pl charakteryzujące się bardzo dobrymi opiniami w otaczającym społeczeństwie.