Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który święci prawdziwe triumfy. Atrakcyjne, pełne usta, to atrybut urody, o którym marzy wiele osób. Jak działa kwas hialuronowy i na czym polega powiększanie ust tą substancją? Wyjaśniamy.
Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to substancja, która w dużej ilości znajduje się w naszej skórze, spełniając funkcję elastycznego szkieletu podtrzymującego tkanki. Wraz z upływem czasu zmniejsza się jego stężenie w organizmie, przez co skóra staje się bardziej wysuszona, usta zwężają się, pojawiają się zmarszczki. Na szczęście dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej można uzupełnić ubytki kwasu hialuronowego i na przykład powiększyć usta. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, stosowany do powiększania ust kwas hialuronowy otrzymywany jest syntetycznie (metodą biofermentacji), przez co ma on niski potencjał alergizujących i nie jest konieczne wykonywanie testów uczuleniowych przed jego zastosowaniem. Kwas hialuronowy służący do wypełniania ust ma identyczną budowę, jak ten, który naturalnie występuje w naszej skórze. Wiąże cząsteczki wody, dzięki czemu zwiększa objętość tkanek i ich nawilżenie.
Dlaczego kwas hialuronowy jest idealnym wypełniaczem do powiększania ust?
- jest to związek występujący naturalnie w ustach i skórze, dlatego substancja ta jest dobrze tolerowana przez ludzki organizm,
- nadaje ustom pełniejszy i atrakcyjniejszy wygląd,
- nie tylko powiększa, ale też nawilża i regeneruje wargi,
- przynosi niemal natychmiastowe efekty,
- utrzymuje się w wargach nawet do 12 miesięcy, a gdy zaczyna go ubywać, można bezpiecznie powtórzyć zabieg,
- w razie niesatysfakcjonujących efektów kwas hialuronowy można usunąć przy pomocy hialuronidazy.
W rzadkich przypadkach po zastosowaniu kwasu hialuronowego mogą pojawiać się miejscowe objawy związane z nadwrażliwością na podany preparat. Należą do nich: utrzymujący się obrzęk w miejscu wstrzyknięcia lub w tkankach wokół, zaczerwienienie oraz tkliwość. Bardzo rzadko występują wykwity skórne podobne do trądziku.
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest procedurą medyczną, która powinna być wykonywana przez lekarza. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja w celu wykluczenia przeciwwskazań. Podczas rozmowy z pacjentem specjalista poznaje też oczekiwania pacjenta względem ostatecznych rezultatów powiększania ust. Lekarz pomaga również w dopasowaniu wielkości i kształtu ust do anatomicznej budowy twarzy.
Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu (powierzchniowym lub stomatologicznym). Następnie odbywa się iniekcja wypełniacza. Indywidualnie dobrana dawka kwasu hialuronowego wstrzykiwana jest w dolną i górną wargę. Substancja wprowadzana jest delikatnie do tak zwanej czerwieni wargowej, a następnie zostaje precyzyjnie uformowana i wymodelowana poprzez masaż.
Wygląd ust po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego
Usta po iniekcji kwasu hialuronowego są zazwyczaj nieco obrzęknięte i zaczerwienione. Mogą pojawić się zasinienia, uczucie tkliwości i bolesność w miejscu wkłucia. Objawy te wycofują się samoistnie w ciągu tygodnia po wykonaniu zabiegu.
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym umożliwia:
- powiększenie czerwieni wargowej,
- poprawę konturu ust,
- uwydatnienie zarysu wargi górnej,
- wygładzenie drobnych zmarszczek nad górną wargą i w okolicy kącika ust.
Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.
W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.