Czapsy znaleźć można w ofercie zdecydowanej większości producentów obuwia jazdy konnej. Nosi się je do sztybletów, czyli do krótkich butów, dedykowanych do jazdy konnej. Jak się je nosi? O czym należy pamiętać podczas ich zakupu?

Krótkie buty do jazdy konnej

Sztyblety to jedne z najbardziej popularnych butów na konie. Doceniane są nie tylko za wygodę i komfort użytkownika, ale również za to, że można ich używać jako obuwie na ulice. Często jeźdźcy prosto z konia idą domu, wsiadają do auta, itd. Dzięki temu, że mają na sobie krótkie buty do jazdy konnej, nie muszą właściwie przejmować się ich zdejmowaniem. Przy czym, podczas jazdy konnej, należy do nich założyć czapsyochraniacze na nogi, które sprawiają, że nie dochodzi do żadnych otarć. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby także mieć na sobie odpowiednie spodnie do jazdy konnej, aby zapewnić sobie lepszą ochronę.

Jak zakłada się czapsy?

Zawsze należy pamiętać o tym, żeby założyć je bezpośrednio na spodnie i na buty. I w tej sposób powinny one zawsze być mierzone. Na spodnie, które będzie nosić się w trakcie jazdy. Czapsy wyposażone są w gumkę, którą należy poprowadzić pod podeszwami butów. Czasem można spotkać się z takim modelem, który wyposażony jest dodatkowo w haftki, czy też ozdobne guziki, dzięki czemu cała stylizacja wygląda zdecydowanie lepiej. Tego typu ochraniacze zakłada się jedynie do zwykłych, codziennych jazd. Podczas zawodów jeździeckich używa się bardziej eleganckich butów – oficerek. Chociaż o wszystkim stanowi regulamin zawodów. 

https://adelewashere.com/toczek-do-jazdy-konnej-jaki-model-kupic-i-jak-go-dopasowac/ http://ngenuity.org/jak-zarzadzac-bezpieczenstwem-na-terenie-zakladu-pracy/ https://defendingwisconsin.org/akcesoria-dla-jezdzca-i-dla-konia/