Wypełniacze to preparaty stosowane w medycynie estetycznej w celu wypełniania zmarszczek, powiększania ust, modelowania twarzy. Najczęściej stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy – substancja o niezwykłych właściwościach wiązania wody w skórze. Wypełniacz nadaje tkance objętości, nawilża, regeneruje i odmładza. Co należy wiedzieć o zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego?

Czym jest wypełniacz?

Pod nazwą wypełniacz, stosowaną w medycynie estetycznej, zazwyczaj kryje się kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Jej rolą jest m.in. wiązanie wody w skórze właściwej. Ten naturalny wypełniacz zapewnia skórze jędrność i młody wygląd. Wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze drastycznie maleje. W rezultacie pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci blask i sprężystość, a owal twarzy zaczyna opadać. Zabiegi z użyciem wypełniaczy pozwalają na zatrzymanie tego procesu i przywrócenie młodzieńczego wyglądu.

Jednym z najpopularniejszych zastosowań wypełniacza jest powiększanie ust – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. Równie często stosuje się go w celu wypełniania zmarszczek i odmładzania twarzy. Kwas hialuronowy pozwala na uzupełnienie ubytków tkankowych (np. w postaci zmarszczek), a także wymodelowanie twarzy na nowo poprzez dodanie objętości w wybranych obszarach.

Na czym polegają zabiegi z użyciem wypełniacza?

Zabieg z użyciem wypełniacza jest szybki i stosunkowo komfortowy dla pacjenta, ponieważ obszar ostrzykiwania zostaje znieczulony. Procedura wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej. Lekarz w tym celu posługuje się strzykawką i bardzo cienką igłą. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań u pacjenta oraz ustalenie odpowiedniej dawki wypełniacza.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym i modelowanie twarzy polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości wypełniacza w miejscach występowania bruzd i załamań skóry. Specjalista posługuje się przy tym odpowiednią techniką iniekcji, aby osiągnąć pożądany efekt. Po iniekcji leczony obszar zostaje dokładnie rozmasowany, co pozwala na równomierną dystrybucję wypełniacza pod skórą. Kwas hialuronowy wypełnia ubytki tkankowe, ujędrnia i głęboko nawilża.

Skóra po zabiegu może być przez kilka dni obrzmiała i zaczerwieniona, mogą pojawić się na niej drobne siniaczki i przejściowe nierówności. Jest to normalna reakcja skóry na wstrzyknięcie wypełniacza i nie przeszkadza w natychmiastowym powrocie do codziennych aktywności.

Kwas hialuronowy na twarz – zalety

  • Zabiegi z użyciem wypełniaczy przynoszą szybkie i wyraźne efekty, ponieważ dostarczają kwas hialuronowy bezpośrednio do wnętrza skóry.
  • Pod wpływem działania wypełniacza zmarszczki i bruzdy wygładzają się, a skóra staje się jędrna i napięta.
  • Wypełniacz służy również do modelowania twarzy – podnosi policzki i poprawia owal twarzy.
  • Kwas hialuronowy przywraca właściwości podpierające skórze, dzięki czemu daje efekt liftingu oraz zapobiega opadaniu tkanek w przyszłości.
  • Wypełnianie zmarszczek czy powiększanie ust przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę, używającego sprawdzonych preparatów medycznych, to zabieg bezpieczny i nie wymagający rekonwalescencji.
  • Wypełniacz utrzymuje się w skórze przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Zabiegi można powtarzać mniej więcej co pół roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o interesujących Cię zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.