Wynajem samochodu to wygodna opcja dla osób często przebywających w wyjazdach służbowych, ale też wygodna forma podróżowania w czasie wakacji. Najem samochodu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty, w tym wkładu własnego. Ciekawą opcją okazuje się być ubezpieczenie wkładu własnego, co pozwala na odzyskanie pieniędzy utraconych w wyniku prostej stłuczki czy uszkodzenia najętego wozu.

Ubezpieczenie wkładu własnego – czym jest?

Najem krótkoterminowy to popularny sposób na wypożyczenie samochodu – oczywiście wypożyczalnie stawiają swoim klientom konkretne warunki. Wśród najpopularniejszych wymienia się kilkuletnie (najczęściej 3) doświadczenie w roli kierowcy. Aby nająć samochód konieczne jest również uiszczenie kaucji, która zwracana jest wraz z oddaniem samochodu do wypożyczalni w stanie takim, w jakim był on wypożyczany. Dodatkowo samochody są ubezpieczone poprzez obowiązkowe OC oraz dodatkowe AC. Właściciele wypożyczalni najczęściej korzystają z opcji ubezpieczenia AC z udziałem własnym, gdyż w ten sposób możliwe jest dla nich płacenie niższej składki.  W przypadku kolizji czy uszkodzenia samochodu wkład własny wyrównuje koszty. Wkład własny to właśnie kaucja. Czy możliwe jest ubezpieczenie wkładu własnego, aby nie być dodatkowo stratnym?

Ubezpieczenie wkładu własnego w praktyce

Wkład własny ochronić można poprzez ubezpieczenie. Nie kosztuje ono wiele – zazwyczaj jest to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Ubezpieczenie wkładu własnego pozwala na odzyskanie pełnej kwoty kaucji w przypadku kolizji czy nieumyślnego uszkodzenia samochodu. Ubezpieczenia takie oferowane są… w wypożyczalniach samochodowych – właściciele tych firm stworzyli gotowe pakiety dla swoich klientów. W ten sposób możliwe jest lepsze chronienie swojego portfela!