Walka o piękną i jędrną skórę twarzy jeszcze nigdy nie była tak wyrównana – lasery kosmetyczne i medyczne są dzisiaj w powszechnym użyciu i pozwalają na poprawianie jakości skóry. Jak to możliwe?

Czy lasery kosmetyczne i medyczne mogą zmniejszyć zmarszczki?

Zastosowanie laserów w medycynie jest powszechne – od kilkunastu lat możemy również wykorzystywać je przy mniej wymagających zabiegach kosmetycznych. Lasery kosmetyczne i medyczne wytwarzają wiązkę światła o konkretnej długości fali – wiązka penetruje wskazane tkanki w sposób kontrolowany i powoduje mikrouszkodzenia, inicjując procesy naprawcze w naszej skórze. W jaki sposób dochodzi do uszkodzenia wewnątrz komórek? Wiązka lasera podgrzewa wodę, która znajduje się w komórce – w skutek jej wyparowania komórka zostaje uszkodzona. Doświadczony lekarz dokładnie określi miejsca, w których konieczne jest uszkodzenie tkanki aby rozpocząć procesy naprawcze – zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera są więc dokładnie zaplanowane oraz precyzyjne. Wśród rekomendowanych wymienia się dzisiaj przede wszystkim lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL. Lasery kosmetyczne pozwalają na skuteczną walkę z takimi niedoskonałościami jak zmarszczki, ale również przebarwienia, blizny potrądzikowe. 

Lasery kosmetyczne i medyczne – jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Decydując się na zabieg z użyciem laserów kosmetycznych przede wszystkim będziemy musieli przejść prosty wywiad medyczny – lekarz rozwieje nasze wątpliwości i wskaże przeciwwskazania do wykonania konkretnych zabiegów (cukrzyca, padaczka, nowotwory). Zabieg trwa od kilkunastu minut do około godziny, procesy regeneracyjne naskórka mogą trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy – każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Po tym czasie możliwe jest wykonanie kolejnego zabiegu.