O popularności rowerów elektrycznych nie ma co dyskutować. Jest to niewątpliwie przyszłość jazdy na rowerze. W roku 2020 ich sprzedaż tak mocno poszła w górę, że każdy producent stara się zaoferować jak najbardziej zróżnicowaną ofertę na każdą kieszeń. Jakie są elektryczne rowery Merida Kraków?

Dla kogo rower elektryczny?

Tak naprawdę to dla każdego. Istnieją bardzo zróżnicowane grupy odbiorców rowerów, a w każdej z nich znajdziemy fanatyków lżejszego pedałowania czy szybkich prędkości bez konieczności pocenia się. Za równo młodzi jak i starsi będą mogli znaleźć argumenty przemawiające za zakupem roweru elektrycznego.

Rowery Merida Kraków wyposażone w silniki elektryczne to przede wszystkim oferta skierowana dla kolarzy górskich. Na stronie internetowej znajdziemy mnóstwo rowerów o takim przeznaczeniu. Nie zapomniano natomiast również o zwykłych rowerzystach, którzy w rowerze elektrycznym widzą alternatywę dla samochodu w zatłoczonym mieście.

Rower elektryczny zastąpi samochody w centrach wielkich miast?

Aby to marzenie stało się faktem musi się jeszcze wiele zmienić. Ciągle jazda na rowerze w ramach zrezygnowania z samochodu wymaga wiele samozaparcia ze strony rowerzysty. Rowery Merida Kraków pozostają ciągle dodatkowym środkiem transportu. Nie ma raczej mowy o zastąpieniu roweru przez samochód. Jeżeli się to uda to tylko i wyłącznie na trasie praca-dom.

E-bike to bardzo łatwy kąsek dla złodziei. Wysoka cena kusi potencjalnych amatorów cudzej własności. Zaparkowanie tak drogiego roweru w ciemnej uliczce w większym mieście może oznaczać jego stratę. Dlatego też samochód ciągle pozostaje opcją numer jeden. Oczywiście złodzieje kradną również samochody, ale taka kradzież jest łatwiejsza do wykrycia. Utrata roweru elektrycznego często nie nieodwracalna.

Jak zabezpieczyć rower elektryczny przed kradzieżą?

Na rynku oferowane są wspaniałe systemy trackingowe dla naszych rowerów elektrycznych. Nawet jeżeli jakiś złodziej zaryzykuje kradzież naszego roweru policja dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS trafi pod jego adres w ciągu kilku godzin. Jest to niewątpliwie jedna z najbezpieczniejszych opcji, ale niestety nieco kosztowna.

Tradycyjne rozwiązania jak zapinania to również dobre rozwiązanie. Producenci stworzyli linię produktów dla rowerów elektrycznych, których nie jesteśmy w stanie przeciąć zwykłymi obcęgami. W zapięcia wbudowane są również bardzo głośne alarmy dźwiękowe, które od razu zwracają uwagę przechodniów. Dzięki temu nasz drogi rower elektryczny jest zabezpieczony przed kradzieżą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96.