Pozycjonowanie stron internetowych to zagadnienie, które nie schodzi z ust marketerów i specjalistów od promocji w sieci. Na nic skrojona na miarę kampania reklamowa, jeśli nasza witryna nie jest odpowiednio zoptymalizowana i pozycjonowana. Czym jest pozycjonowanie? Kto się nim zajmuje? Czy warto zlecić pozycjonowanie specjalistom?

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne?

Firmowa witryna internetowa czy sklep internetowy wymaga odpowiedniej pracy już na etapie ich projektowania i wdrażania – wie o tym każdy informatyk czy programista. Odpowiednio zaprojektowana strona powinna być responsywna, dopasowana do wymagań współczesnych wyszukiwarek i stworzona w taki sposób, aby poruszanie się po niej było dla potencjalnego klienta intuicyjne – mówią specjaliści z marki xann.pl. Stworzenie funkcjonalnej strony to dopiero połowa sukcesu – aby była ona widoczna dla klientów i chętnie odwiedzana konieczna jest jej optymalizacja i pozycjonowanie. 

Pozycjonowanie jest procesem złożonym, którym zajmują się specjaliści od SEO. Proces pozycjonowania trwa miesiącami, a najlepiej – aby był stałą usługą wykupioną u konkretnej agencji SEO. Pozycjonowanie to stopniowe podwyższanie pozycji naszej witryny w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy. Pozycjonowanie opiera się na konkretnych zasadach, których specjaliści muszą się trzymać. 

Jak wygląda proces pozycjonowania?

Pozycjonowanie rozpoczyna się… od audytu strony. Audyt jest niezbędny, gdyż pozwala na wychwycenie błędów powstałych jeszcze na etapie projektowania naszej witryny. Poprawki są niezbędne – pozwolą one na skuteczniejsze pozycjonowanie. Kolejno pozycjoner wybierze odpowiednie metody pozycjonowania i frazy, które nasi potencjalni klienci najczęściej wpisują w wyszukiwarkę.